x
Chorwacja - KierunekChorwacja.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Dubrovnik, Chorwacja Baška, Chorwacja Chorwacja, plaże Wakacje w Chorwacji Wodospady w Chorwacji

Przewodnik / Wyspy Chorwacji

Cres - wyspa i miasto
Cres to niewielka rolnicza wyspa znajdująca się kwadrans rejsu od kontynentalnej części Chorwacji. Po środku wyspy Cres znajduje się urokliwe miasto o tej samej nazwie. Wyspa ma do zaoferowania sielskie krajobrazy, niezbyt zatłoczone i dziewicze plaże oraz przepiękne widoki. Cres ma też jeszcze jedną zaletę. Z południowych województw Polski jest tu mniej niż 1000 km w jedną stronę, co sprawia, że to ciekawa alternatywa na wakacje.
05.08.2015 14:29:22
autor: Łukasz Ropczyński
Krk - wyspa i miasto
Krk jest największą wyspą Chorwacji i jednocześnie największą na Morzu Adriatyckim. Wyspa szczyci się także tym, że jest także najchętniej odwiedzaną przez turystów wyspą w kraju. Nie bez znaczenia w tym wypadku jest fakt, że można tu dojechać mostem - nie trzeba korzystać z kosztownej i długotrwałej przeprawy promowej. W czasie wakacji wyspa Krk ma do zaoferowania przepiękne plaże, urokliwe miasteczka i wspaniały, śródziemnomorski klimat.
29.10.2015 22:23:23
autor: Łukasz Ropczyński
Losinj - wyspa i miasto Mali Losinj
W północnej części Chorwacji, w paśmie archipelagu Kvarnerskiego, położona jest malownicza wyspa Lošinj. Wyspa pozornie oddalona od głównej części Chorwacji połączona jest mostem z sąsiednią wyspą Cres, co znacząco ułatwia dojazd. Lošinj wraz z miastem Mali Lošinj to jedno z najpiękniejszych miejsc na wakacje w Chorwacji. Jest to jedna z najbardziej zielonych wysp Adriatyku, ze zróżnicowanymi plażami, urokliwymi miasteczkami i wciąż...
14.11.2015 11:56:28
autor: Łukasz Ropczyński
Pag - wyspa i miasto
Miasteczko Pag zachwyca swoim wyjątkowym położeniem. Leży ono w sercu Zatoki Paškiej i po obu stronach otoczone jest surowo wyglądającymi górami. Po bokach, na przedmieściach miasta Pag ukryte są małe, dzikie plaże leżące w cieniu skalistych klifów. Sam Pag słynie z pięknych plaż i urokliwej starówki, ale przedmieścia i okolice są prawdziwym rajem dla osób ceniących aktywny wypoczynek, pływanie łodzią lub jachtem albo nurkowanie.
30.06.2016 16:16:13
autor: Łukasz Ropczyński
Rab - wyspa i miasto
Wyspa Rab – położona w północnym regionie Kvarner – jest jedną z ulubionych wśród turystów. Wprawdzie dotrzeć tu można jedynie promem, do którego w wakacje ustawia się spora kolejka samochodów, ale w zamian wyspa oferuje dużą jak na Chorwację liczbę piaszczystych plaż. Jest to także jedna z najbardziej zielonych wysp na Adriatyku. Na turystów czekają tu piaszczyste i kamieniste plaże, a także ponad 120 km szlaków pieszych i oznakowanych ścieżek rowerowych.
24.10.2015 17:32:45
autor: Łukasz Ropczyński

Dokładamy wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu informacje były rzetelne i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.

Copyright © 2014 - 2015 by KierunekChorwacja.pl (Studio Pianeta). Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów i zdjęć wyłącznie za pisemną zgodą wydawcy serwisu.