x
Chorwacja - KierunekChorwacja.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Dubrovnik, Chorwacja Baška, Chorwacja Chorwacja, plaże Wakacje w Chorwacji Wodospady w Chorwacji

Chorwacja: turystyka, wakacje, połączenia, przewodnik
/ Senj w Chorwacji - wakacje i apartamenty w mieście

22.10.2016 / autor: Łukasz Ropczyński

Serwis "Kierunek Chorwacja" tworzony jest przez osoby zafascynowane Chorwacją i uwielbiające spędzać wakacje nad Adriatykiem. Jednak jako redakcja nie jesteśmy bezkrytyczni i w przeciwieństwie do innych popularnych serwisów nie wychwalamy każdego opisywanego miasta lub kurortu. Piszemy o tym, ponieważ dzisiaj przedstawiamy nasz subiektywny przewodnik po mieście Senj, leżącym w regionie Kvarner. Miasto chociaż popularne wśród turystów nam nie przypadło do gustu.

Senj, Chorwacja
Senj, Chorwacja (fot. János Korom Dr., flickr.com)

Niewielki Senj położony jest na północnym wybrzeżu Chorwacji w regionie Kvarner, naprzeciw znanej wyspy Krk. Nie jest to pierwszoligowy chorwacki kurort, bo w tej dziedzinie konkurencja jest ogromna, ale miasto ma swoje plusy i może się podobać. Jest tu skromniej, ale za to taniej. Plaże są mniej zatłoczone, a sam kurort chwalą sobie przede wszystkim rodziny z małymi dziećmi. Zapraszamy do naszego – jak zwykle mocno subiektywnego – przewodnika.

Senj położony jest w północnej części regionu Kvarner przy słynnej Magistrali Adriatyckiej. Ta tranzytowa droga biegnie przez środek miasteczka, wzdłuż kamienic, nadmorskich bulwarów i obok niewielkiego portu. Dla niektórych duży ruch wzdłuż wybrzeża to mankament, ale z drugiej jednak strony 8-tysięczny Senj tętni życiem. Spacerując wzdłuż Adriatyku widać, że cały czas coś się tutaj dzieje.

Czytaj całość: Senj w Chorwacji

Booking.com

Dokładamy wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu informacje były rzetelne i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.

Copyright © 2014 - 2015 by KierunekChorwacja.pl (Studio Pianeta). Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów i zdjęć wyłącznie za pisemną zgodą wydawcy serwisu.