x
Chorwacja - KierunekChorwacja.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Dubrovnik, Chorwacja Baška, Chorwacja Chorwacja, plaże Wakacje w Chorwacji Wodospady w Chorwacji

/ Piaszczyste plaże Chorwacji - opisy i zdjęcia

Wbrew powszechnej opinii w Chorwacji znajduje się też wiele plaż piaszczystych. Nie jest ich wprawdzie tak dużo, jak plaż żwirowych, ale da się je znaleźć. Zazwyczaj plaże piaszczyste są na wyspach i w niektórych zatoczkach. Często też spotyka się plaże piaszczysto żwirkowe. Nie jest to więc tak czysty piasek, jak chociażby ten, który spotykamy na włoskim wybrzeżu Adriatyku. Gdzie w Chorwacji są plaże piaszczyste? Zapraszamy do naszego przewodnika.

piaszczyste plaże w Chorwacji
piaszczysta plaża Zlatni Rat, Chorwacja (fot. Sebastian Bergmann, flickr.com)

Pierwsza propozycja to słynny i malowniczy Złoty Róg (Zlatni Rat), w miejscowości Bol, na wyspie Brac. Plaża ma wysunięty w głąb morza piaszczysty trójką, przypominający nieco język. Na samym cyplu piaszczysta plaża z trzech stron otoczona jest Adriatykiem. To naprawdę bardzo piękne miejsce. Część piaszczysta plaży ma około 700 metrów długości, a w pobliżu znajdują się jeszcze żwirkowe zatoczki. Miejsce poza plażowiczami upodobali sobie także windsurferzy.

piaszczyste plaże w Chorwacji
piaszczysta Rajska Plaża w Chorwacji (fot. Lorenzo Picchiotti, flickr.com)

W miejscowości Lopar na wyspie Rab znajduje się tzw. Rajska plaża. Plaża jest tutaj szeroka i piaszczysta, a zejście do wody jest stopniowe i łagodne - to sprawia, że rajska plaża chętnie odwiedzana jest przez rodziny z dziećmi. Plaża w lipcu i sierpniu jest zatłoczona, jednak w porównaniu z wybrzeżem w pobliżu Makarskiej, czy Dubrownika jest tutaj i tak luźniej.

piaszczyste plaże w Chorwacji
piaszczysta plaża Sunj (plaża tekstylna i FKK), Chorwacja (fot. Bex Walton, flickr.com)

W okolicach Dubrownika na wyspie Lopud, w miejscowości o tej samej nazwie znajduje się piaszczysta plaża Sunj. Plaża - jak na chorwackie warunku - jest bardzo szeroka i podzielona na dwie części. Pierwsza część to plaża tekstylna, a druga naturystyczna (plaża oznaczona symbolem FKK). Na wyspę Lopud można dopłynąć promem z Dubrownika.

piaszczyste plaże w Chorwacji
piaszczysta plaża w Splicie, Chorwacja (Let Ideas Compete, flickr.com)

Przepiękna piaszczysta plaża znajduje się w pobliżu centrum Splitu. Plaża o nazwie Bacvice - bo o niej mowa - jest dobrze zagospodarowana. Wydzielono tutaj strefę z płatnymi leżakami, a w części bezpłatnej plażowicze mają do dyspozycji prysznice. Z uwagi na fakt, że z centrum Splitu jest tu blisko, plaża w sezonie wakacyjnym jest bardzo zatłoczona. W pobliżu znajdują się bary plażowe, a Adriatyk w tym miejscu ma lazurowy kolor.

piaszczyste plaże w Chorwacji
piaszczysta plaża Lumbarda niedaleko Korculi, Chorwacja (fot. butforthesky.com, flickr.com)

Na wyspie Otok Korčula, w pobliżu miejscowości Korčula znajduje się piaszczysta plaża Lumbarda. Na wyspę można dotrzeć promem ze Splitu. Podczas wchodzenia do morza należy uważać na niewielkie skały znajdujące się częściowo w wodzie. Otoczenie plaży jest bardzo urokliwe, rosną tutaj soczyście zielone lasy, a zabudowa miejscowości jest kameralna. Nawet w sezonie wakacyjnym można znaleźć tutaj spokojniejsze miejsce na plaży.

piaszczyste plaże w Chorwacji
plaża naturystyczna (FKK) Koversada, Vrsar, Chowacja (fot. materiały promocyjne campingu)

Na koniec naszego przewodnika po plażach piaszczystych przedstawimy mały wyjątek - będzie to plaża piaszczysto żwirkowa z niewielkimi kamyczkami. Plaża Koversada położona jest w mieście Vrsar, w północnym regionie Istria, niedaleko od granicy ze Słowenią i jest plażą dla nudystów. Naturyści i sympatycy FKK przyjeżdżają tutaj od kilkudziesięciu lat. Koversada to w zasadzie małe naturystyczne miasteczko. Pięciokilometrowa plaża jest tu dobrze zorganizowana: prysznice, boiska do siatkówki plażowej, czysta woda z symbolem Błękitnej Flagi. Mimo tłoku nagość nikogo tu nie bulwersuje ani specjalnie nie ciekawi. Dziewczyny w strojach topless swobodnie grają tutaj w siatkówkę, a mężczyźni odwiedzają plażowe bary.

Dokładamy wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu informacje były rzetelne i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.

Copyright © 2014 - 2015 by KierunekChorwacja.pl (Studio Pianeta). Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów i zdjęć wyłącznie za pisemną zgodą wydawcy serwisu.