x
Chorwacja - KierunekChorwacja.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Dubrovnik, Chorwacja Baška, Chorwacja Chorwacja, plaże Wakacje w Chorwacji Wodospady w Chorwacji

Chorwacja: turystyka, wakacje, połączenia, przewodnik
/ Omis - jeden z najpiękniej położonych kurortów Chorwacji

28.09.2016 / autor: Łukasz Ropczyński

W środkowej Dalmacji znajduje się jeden z najpiękniej położonych kurortów w Chorwacji. To niewielkie miasto Omiš, które z jednej strony otoczone jest przez turkusowy Adriatyk, a z drugiej przez majestatyczny masyw górski Mosor. Dodatkowo przez środek miasta przepływa malownicza rzeka Cetina. Omiš poza pięknym położeniem jest także świetną bazą wypadową do zwiedzania okolicy. Blisko jest stąd do kluczowych miejsc w Dalmacji.

Omis, Chorwacja
widok na miasto Omis, Chorwacja (fot. 123rf)

Po co jechać na odległe południe Chorwacji skoro wcześniej, po drodze jest tyle pięknych kurortów? To pytanie zadaje sobie wiele osób planujących wakacje w Dalmacji. Jednak wszelkie wątpliwości, które pojawiają się, gdy podróżujemy palcem po mapie, znikają, gdy już wjedziemy do centrum Omišu. Trudno znaleźć w Chorwacji drugie tak spektakularnie położone miasto. Z jednej strony majestatyczne góry, z drugiej turkusowe morze, a pośrodku tętniąca życiem rzeka. Do tego położenie przy Magistrali Adriatyckiej, co w tym wypadku jest akurat zaletą. Droga nie przebiega bezpośrednio przy plażach, a jednocześnie sprawia, że Omiš to świetna baza wypadowa do zwiedzania okolicy. Bez wątpienia jest tu co zwiedzać. Blisko są takie perełki jak Trogir, Split, Makarska, czy Baška Voda. Nie sposób się tutaj nudzić.

Czytaj całość: Omiš w Chorwacji

Booking.com

Dokładamy wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu informacje były rzetelne i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.

Copyright © 2014 - 2015 by KierunekChorwacja.pl (Studio Pianeta). Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów i zdjęć wyłącznie za pisemną zgodą wydawcy serwisu.