x
Chorwacja - KierunekChorwacja.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Dubrovnik, Chorwacja Baška, Chorwacja Chorwacja, plaże Wakacje w Chorwacji Wodospady w Chorwacji

Chorwacja: turystyka, wakacje, połączenia, przewodnik
/ Malowniczy kurort Novi Vinodolski w Chorwacji - nasz przewodnik

27.07.2016 / autor: Łukasz Ropczyński

Niewielka, nadmorska miejscowość Novi Vinodolski to jeden z najstarszych kurortów w Chorwacji. Pierwsze kąpielisko wraz z hotelem zostało założone tutaj jeszcze przez Austriaków, w drugiej połowie XIX wieku. Początkiem XX wieku było to już modne i prestiżowe miejsce znane wśród zamożnych turystów w całej Europie. II wojna światowa pokrzyżowała rozwój miasteczka, ale od czasu odzyskania przez Chorwację niepodległości Novi Vinodolski zaczyna odgrywać coraz większą rolę w tej części wybrzeża Adriatyku.

Novi Vinodolski
Novi Spa Hotels & Resort, Novi Vinodolski, Chorwacja (fot. materiały promocyjne Hotelu)

To 5-tysięczne miasteczko ma do zaoferowania ponad 10 tys. miejsc noclegowych w hotelach, pensjonatach, wakacyjnych apartamentach oraz w kempingach. W szczycie sezonu trudno tutaj o wolny pokój. Chociaż nad tutejszym wybrzeżem dominują bulwary, port i betonowa plaża, to w opinii wielu turytów jest to ciekawe miejsce do spędzenia wakacji. To urokliwe miasteczko kryje w sobie wiele atrakcji, ale jest także świetną bazą wypadową do zwiedzania okolicy. Novi Vinodolski podzielony jest na starszą część miasta położoną na wzniesieniu oraz nową, gdzie dominuje zabudowa apartamentowa i jednorodzinna.

Z autostrady na północy Chorwacji do kurortu Novi Vinodolski prowadzi międzynarodowa trasa E65. To zwykła droga o sporym natężeniu ruchu biegnąca bezpośrednio wzdłuż wybrzeża. Malownicza trasa przecina nadmorskie miejscowości turystyczne i przebiega przez ścisłe centrum miejscowości Novi Vinodolski.

Czytaj całość: Novi Vinodolski w Chorwacji

Booking.com

Dokładamy wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu informacje były rzetelne i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.

Copyright © 2014 - 2015 by KierunekChorwacja.pl (Studio Pianeta). Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów i zdjęć wyłącznie za pisemną zgodą wydawcy serwisu.