x
Chorwacja - KierunekChorwacja.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Dubrovnik, Chorwacja Baška, Chorwacja Chorwacja, plaże Wakacje w Chorwacji Wodospady w Chorwacji

Przewodnik / Istria

Fazana
Niewielka Fažana jest urokliwym wakacyjnym kurortem, znajdującym się w regionie Istria, tuż obok dużej i znanej Puli, będącej stolicą regionu. Fažana posiada romantyczną - aczkolwiek niewielką – starówkę, przy której znajdują się nadmorskie bulwary, port oraz falochron, po którym można spacerować. Jednak największą zaletą Fažany jest duża ilość pięknych, żwirowych plaż. Jedna z plaż znajduje się tuż obok starówki, inne - te mniej zatłoczone - na przedmieściach...
11.05.2016 12:09:23
autor: Łukasz Ropczyński
Medulin
Medulin jest najdalej wysuniętym na południe miasteczkiem Istrii. Dawniej była to niewielka osada rybacka. Dziś jest to ceniony kurort wakacyjny. Medulin położony jest w spokojnej zatoce, o tej samej nazwie. Na charakterystycznych wodach zatoki leżą cudowne półwyspy i wyspy, które są rajem dla turystów. Miasto ma do zaoferowania około 20 tys. miejsc noclegowych, a przy tym leży stosunkowo blisko Polski. Chętnie przyjeżdżają tu także Austriacy, Niemcy i Włosi...
09.02.2016 10:32:29
autor: Łukasz Ropczyński
Poreč
Poreč to jedna z najchętniej odwiedzanych miejscowości w chorwackim regionie Istria. Tradycje turystyczne miasto rozwija już od ponad 150 lat. Charakterystyczna starówka skupiona jest na niewielkim cyplu, wysuniętym w głąb morza. Przepięknie wyglądają jasne kamienice, z czerwonymi dachami otoczone błękitnymi wodami Adriatyku. W mieście znajdują się cztery główne plaże. Są one czyste i zadbane, posiadają infrastrukturę w postaci pryszniców i barów.
17.10.2015 17:17:21
autor: Łukasz Ropczyński
Pula
Położona nad samym morzem Pula jest miastem, które słynie w Chorwacji za sprawą najbardziej efektownych zabytków z czasów rzymskich. Niegdyś było to jedno z kilku strategicznych rzymskich miast, położonych nad Adriatykiem. Dziś dumą miasta jest zabytkowy amfiteatr, trzeci pod względem wielkości na świecie, zaraz po rzymskim Koloseum i francuskim amfiteatrze w mieście Nimes. Co ciekawe, potężny amfiteatr wybudowany...
27.08.2014 22:18:06
autor: Łukasz Ropczyński
Rovinj
Niewielkie miasteczko Rovinj zachwyca urokliwą starówką, która niemal z każdej strony oblana jest morzem. Jasne kamieniczki z czerwonymi dachami tworzą spójną całość, a wokół starego miasta można spacerować nadmorskimi bulwarami. Znajduje się tu także niewielki port jachtowy i przepiękne plaże. Rovinj uznawany jest za najpiękniejsze miasto północnego regionu Istria. Pośrodku starego miasta w oczy rzuca się 60 metrowa wieża katedry św. Eufemii.
27.08.2014 21:25:35
autor: Łukasz Ropczyński
Umag
Umag jest pierwszą większą miejscowością turystyczną w Chorwacji po przekroczeniu słoweńsko-chorwackiej granicy na północy kraju, w regionie Istria. Miasto leży w urokliwej zatoce, a historyczne centrum znajduje się na wąskim, wysuniętym wgłąb morza cyplu. W mieście i bliskiej okolicy znajduje się aż 10 plaż wyróżnionych „Błękitną Flagą”. Ponadto Umag to świetna baza wypadowa do zwiedzania okolicy.
27.04.2016 16:20:18
autor: Łukasz Ropczyński

Dokładamy wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu informacje były rzetelne i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.

Copyright © 2014 - 2015 by KierunekChorwacja.pl (Studio Pianeta). Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów i zdjęć wyłącznie za pisemną zgodą wydawcy serwisu.