x
Chorwacja - KierunekChorwacja.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Dubrovnik, Chorwacja Baška, Chorwacja Chorwacja, plaże Wakacje w Chorwacji Wodospady w Chorwacji

Przewodnik / Dalmacja Środkowa

Brela i plaża Punta Rata
Riwiera Makarska uznawana jest za jedną z najbardziej malowniczych linii wybrzeża wokół całego Morza Śródziemnego. Pierwszą miejscowością w północnej części Riwiery jest cudowna Brela. To jeden z najbardziej znanych kurortów Chorwacji ze słynną plażą Punta Rata, która w 2003 r. w rankingu renomowanego magazynu "Forbes" znalazła się na liście dziesięciu najpiękniejszych plaż świata. Pomiędzy skalistymi klifami ukryte są żwirowe zatoki, a całe wybrzeże...
07.10.2016 15:28:26
autor: Łukasz Ropczyński
Hvar
Hvar to bajkowy, wakacyjny kurort położony na chorwackiej wyspie o tej samej nazwie. Niewielkie miasteczko Hvar próbuje roztaczać wokół siebie aurę prestiżu i luksusu niczym włoskie miasta takie jak Portofino, czy Positano. Sprzyja temu urokliwa lokalizacja, kameralna i romantyczna starówka, niewielki port i okoliczne zatoczki. Miasto pełne jest zabytków, przepięknych widoków i restauracji ze stolikami na świeżym powietrzu.
20.10.2014 21:38:08
autor: Łukasz Ropczyński
Kastela
Chorwacka Kaštela to grupa siedmiu małych miasteczek położonych tuż obok siebie na 16 kilometrowym odcinku wybrzeża Adriatyku. Miasteczka tworzą wspólny organizm i łączy je wspólna historia. Kaštela położona jest w środkowej Dalmacji, mniej więcej w połowie drogi pomiędzy dwoma, słynnymi miastami Chorwacji – Splitem, a Trogirem. Świetne położenie, przy samym Adriatyku w sąsiedztwie znanych miast sprawia, że Kaštela jest dobrą bazą wypadową, jeśli...
19.06.2016 16:30:40
autor: Łukasz Ropczyński
Makarska
Makarska to jeden z najbardziej popularnych wakacyjnych kurortów w Chorwacji. Miasto przyciąga turystów plażami, przepięknym kolorem morza i jednoczesną bliskością białych gór Biokovo. Jest to typowy, tłoczny i huczny wakacyjny kurort, w którym nie znajdziemy zabytków, urokliwej starówki, czy pozostałości rzymskich. Tutaj po prostu przyjeżdża się wypoczywać, opalać, kąpać w morzu, a wieczorem tańczyć i popijać drinki w barach i dyskotekach!
27.08.2014 22:57:12
autor: Łukasz Ropczyński
Omis
Niewielki Omiš jest jednym z najpiękniej położonych miast w Chorwacji. Przez środek tego urokliwego kurortu przepływa rzeka Cetina, która wpada tutaj do Adriatyku. Ze strony północnej i wschodniej Omiš otula masyw górski Mosor, który widoczny jest z każdej części miasta. Omiš szczyci się pięknymi plażami, ale miejsce to ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko błogi wypoczynek nad morzem. Zapraszamy do naszego przewodnika.
23.09.2016 15:13:35
autor: Łukasz Ropczyński
Podstrana
Opinie na temat chorwackiej Podstrany wśród turystów z Polski są podzielone. Jedni cenią sobie bliskość Splitu oraz długie – chociaż wąskie – plaże. Inni zwracają uwagę na fakt, że przedmieścia drugiego co do wielkości miasta Chorwacji, to nie jest dobre miejsce na wypoczynek. Ponadto przez całe miasteczko tuż przy plaży przebiega zatłoczona droga numer 8, popularnie nazywana Jadranką albo Magistralą Adriatycką. To trasa biegnąca wzdłuż Adriatyku...
10.04.2016 15:44:45
autor: Łukasz Ropczyński
Split
Split to jedno z najbardziej znanych i największych miast w Chorwacji. Miasto liczy ponad 200 tys. mieszkańców, co na warunki polskie jest skromną liczbą, ale w czteromilionowej Chorwacji to ważny ośrodek miejski i węzeł komunikacyjny. Główną atrakcją położonego nad Morzem Adriatyckim Splitu są historyczne pozostałości, a właściwie ruiny Pałacu Dioklecjana. Dziś uliczki starego miasta biegną tam, gdzie w przeszłości prowadziły mury olbrzymiego pałacu.
27.08.2014 22:26:21
autor: Łukasz Ropczyński
Trogir
Trogir to miasto z najpiękniej położoną starówką w Chorwacji. Dla urbanistów jest przykładem wspaniałego średniowiecznego układu ulic i budynków. Stare miasto wraz z twierdzą warowną, nadmorskim bulwarem i pięknym kościołem położone jest na wyspie, oddzielonej z każdej strony morzem i połączonej z lądem za pomocą kamiennego mostu. Niezwykłość tutejszej starówki doceniło UNESCO, wpisując stare miasto w Trogirze na...
19.10.2014 11:13:06
autor: Łukasz Ropczyński

Dokładamy wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu informacje były rzetelne i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.

Copyright © 2014 - 2015 by KierunekChorwacja.pl (Studio Pianeta). Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów i zdjęć wyłącznie za pisemną zgodą wydawcy serwisu.