x
Chorwacja - KierunekChorwacja.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Dubrovnik, Chorwacja Baška, Chorwacja Chorwacja, plaże Wakacje w Chorwacji Wodospady w Chorwacji

Chorwacja: turystyka, wakacje, połączenia, przewodnik
/ Chorwacja: cudowna wyspa Pag - nowy przewodnik

07.07.2016 / autor: Łukasz Ropczyński

Dzisiaj w naszym serwisie miejsce szczególne. Opublikowaliśmy właśnie przewodnik po wyspie Pag, która w opinii wielu internautów i turystów jest jedną z najpiękniejszych wysp Adriatyku. W przeszłości opisywaliśmy już na naszej stronie miejscowość Novalja położoną na Pagu oraz pobliską plażę Zrce. Dzisiaj opisujemy dokładniej sam Pag oraz stolicę wyspy, czyli miasto o tej samej nazwie.

Pag, Chorwacja
plaża w wiosce Bošana, 5 km od miasta Pag, Chorwacja (fot. materiały promocyjne regionu)

Położony w północnej Chorwacji Pag jest wyspą, ale dotrzemy tam mostem. Od południa, czyli od strony miasta Zadar, na wyspę prowadzi Paški Most. Przejazd mostem jest bezpłatny.

Jadąc przez wyspę Pag można odnieść wrażenie, że jesteśmy na księżycu. Surowe i kamieniste wzgórza przypominają bardziej jakąś odległą planetę, niż śródziemnomorską wyspę. Tymczasem wyspa pokryta jest trawą i licznymi ziołami oraz warzywami. Rośnie tu m.in. koper włoski, szałwia, czy macierzanka piaskowa. Na wyspie pasie się około 40 tys. owiec. Zajadają się one ziołami przez co tutejszy ser ma naprawdę wyjątkowy smak. Będąc tu na wakacjach trzeba go koniecznie spróbować.

Czytaj całość: Pag - miasto i wyspa w Chorwacji

Booking.com

Dokładamy wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu informacje były rzetelne i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.

Copyright © 2014 - 2015 by KierunekChorwacja.pl (Studio Pianeta). Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów i zdjęć wyłącznie za pisemną zgodą wydawcy serwisu.