x
Chorwacja - KierunekChorwacja.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Dubrovnik, Chorwacja Baška, Chorwacja Chorwacja, plaże Wakacje w Chorwacji Wodospady w Chorwacji

Chorwacja: turystyka, wakacje, połączenia, przewodnik
/ Brela, czyli najpiękniejsza plaża w Chorwacji

09.10.2016 / autor: Łukasz Ropczyński

Dziś w naszym serwisie miejsce szczególne – opisujemy położoną w środkowej Dalmacji miejscowość Brela, która jest bramą do słynnej Riwiery Makarskiej. Brela zyskała światową sławę w lipcu 2004 r., gdy prestiżowy i wydawany na całym świecie magazyn "Forbes" umieścił ją na liście 10 najpiękniejszych plaż na świecie. W tym rankingu Brela znalazła się na 6 miejscu w świecie i na 1 w Europie.

Brela, Chorwacja
plaża Punta Rata, Brela, Chorwacja (fot. archiwum serwisu)

Jeśli myślicie, że przyznane 12 lat temu wyróżnienie jest jedynym powodem, dla którego warto odwiedzić Brelę, to jesteście w błędzie. Ceniony w Stanach Zjednoczonych portal Huffington Post w 2014 r. ogłosił miasto Brela celem podróży swoich marzeń. Redaktorzy portalu radzili nawet, żeby jak najszybciej zarezerwować bilet do samolotu do Chorwacji. Rok temu belgijski portal European Best Destinations uznał plażę Punta Rata w Breli za jedną z najpiękniejszych w świecie W tym samym czasie w samych pozytywach o plaży wypowiadał się także inny portal - popularny Business Insider.

A jak jest naprawdę? Wystarczy zobaczyć ten film. Jedyną wadą jest duży tłum na plażach, ale przecież nie trzeba tutaj jechać w szczycie sezonu.

Riwiera Makarska uznawana jest za jedną z najbardziej malowniczych linii wybrzeża wokół całego Morza Śródziemnego. Pierwszą miejscowością w północnej części Riwiery jest cudowna Brela. Pomiędzy skalistymi klifami ukryte są żwirowe zatoki, a całe wybrzeże otula sosnowy las.

Czytaj całość: Brela i plaża Punta Rata w Chorwacji

Booking.com

Dokładamy wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu informacje były rzetelne i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.

Copyright © 2014 - 2015 by KierunekChorwacja.pl (Studio Pianeta). Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów i zdjęć wyłącznie za pisemną zgodą wydawcy serwisu.